Aktivity v okolí Apartmánov Alexandra

Lyžiarské strediska

Ski Makov

Aparmány Alexandra sa nachádzaju v bezprostrednej blízkosti lyžiarkeho strediska Ski Makov, ktoré je svojim profilom vhodné pre rodinnú lyžovačku. V stredisku sa nacházaju dva vleky pre dospelých a dva vleky pre deti. Súčasťou strediska je lyžiarska a snowbordová škola a škôlka, požičovňa lyží snowboardov a bufet.

Zdroj www.skimakov.sk/fotogaleria/
Odkaz na stánký Ski Makov

Kasárne Javorniky

Stredisko Kasárne Javorniky sa nachádza zhruba 15 kilometrov od apartmánov. Toto stredisko sa vyznačuje predovšetkým svojou vyššiou polohou uprostred Javorníckých hôr a nádhenrýnmi výhľadmi (1000+- m.n.m).

Zo strediska je možnosť prístupu na Beskydsko-Javornícku magistrálu.

Zdroj https://www.facebook.com/pg/Kasárne-Javorníky-309276362527109/photos/
Odkaz na stánký Kasárne Javorniky

Ski Bílá

Zhruba 22 kilometrov od apartmánov sa nachádza lyžiarske stredisko Ski Bílá. Toto stredisko ponúka okrem klasickej lyžovačky množstvo sezonných aktivít ako napríklad lanovú dráhu, ktorá vás vyvezie na horu Zbojník odkiaľ môžte podniknúť výlety do okolia.

Pre nadšencov adrenalinu ponúka stredisko niekoľko singletrailových ciest s možnosťou požičania bicyklov.

Stredisko tiež ponúka množstvo atrkacií pre deti rôzneho veku.

Zdroj https://www.facebook.com/pg/skibila.cz/photos/?ref=page_internal
Odkaz na stánký Ski Bílá leto Odkaz na stánký Ski Bílá zima

Beskydsko-Javornícka magistrála

Tento zhruba 60 kilometrov dlhý hrebeň je ľahko prístupný priamo z rozchodníka vedľa apartmánov, a celoročne poskytuje príležitosti k oddychu a turistike. Pozdĺž celého hrebeňa sa nachádzajú informačné tabule približujúce okolitú faunu a flóru. Na hrebeni sa nachádza niekoľko chát s možnosťou občerstvenia.

Počas zimy si môžte vychutnáť niekoľko desiatok kilmoetrov upravovaných bežeckých trás, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov a poskytujuú výhľady na celý región Kýsúc.

Hrebeň je vhodný aj na turistku počas letných mesiacov. Medzi obľúbené miesta patria Veľký a Malý Javorník alebo rozhľadňa Stratenec.

Zdroj http://www.beskydyportal.cz/cz/objekt/velky-javornik
Viac informácii môžte nájsť na stránkach www.regionzilina.sk

Ostatné aktivty

V blízkosti sa nachádza jazdecký klub Makov, ktorý ponúka možnosť jazdy na koni aj pre tých najmenších. Po dohode s vedúcimi klubu si môžte zaplatiť i pravidelné hodiny jazdenia.

V okolí sa okrem Beskydsko-Javorníckej magistrály nachádza množstvo turistických a cyklistickych trás. Medzi obľúbené trasy patrí trasa z obce Makov, cez časť obce Potok a vrch Beskyd na hraničný prechod Bumbálka. Trasu je možne absolvovať aj z opačného smeru, teda z Bumbálky, odkiaľ vedú aj ďalšie turistické a cyklistické chodníky. Na trase sa nachádza niekoľko chát s možnosťou občerstvenia.

V okoli sa nachádza význame pútnicke miesto Živčáková.

Kontakt na jazdecky klub formou sms na tel.č. +421 907 576 394. Trasa po okolí Makova Makov - Bumbálka Viac informácii o Živčákovej Živčáková